Tel: 0216 442 27 09

Asansör Üretimi Takip ve Sevkiyat Yönetimi

Asansör üretim takip ve sevkiyat yönetimi, barkod teknolojisi ile güçlendirilmiş yapısı ile zaman ve maddi kayıp yaratan imalat, sevk ve montaj hatalarını engellerken, proje detaylarını masanıza taşır

Asansör imalatı gerçekleştiren işletmeler, sipariş bazlı olarak yapılandırdıkları üretim ve planlamanın etkin bir şekilde yönetilmesi ve hata payının minimuma indirilmesi için Asansör Üretim ve Planlama Yönetimi programını verimli bir şekilde kullanabilirler.

Pera Asansör Üretim ve Sevkiyat Yönetimi, proje öncesi işlerinizden montaj sürecine kadar geniş bir yelpazede personellerinizin iş takibi yapmalarını sağlayacak ve iş hatalarını engelleyici birçok modül ile güçlendirilmiştir.

Pera Asansör Üretim Yönetimi, asansör üretimi gerçekleştiren işletmelerin kurgusuna özel tasarlanmış olup güçlü alt yapısı ve sektörde deneyimli proje uzmanlarının destekleri ile yazılımı kullanacak olan firmaların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmeye müsaittir.

Yeni kullanıcı dostu tasarımı ile üretim, sevkiyat ve montaj kontrolü hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Firmanızın İş Yükünüzü Azaltırken, Kalitenizi Arttırın...Genel Özellikler


✔ Sınırsız kullanıcı oluşturulabilir.
✔ Otomatik güncelleme sistemi ile program güncellemeleri otomatik olarak yüklenir.
✔ Tüm listelerde Excel'e bilgi göndermeyi destekler.
✔ E-Posta ile bilgilendirme grupları oluşturulabilir ve ilgili gruba otomatik e-posta gönderilebilir.
✔ Kullanıcıların yaptıkları işlemler log kaydı olarak tutulur.
✔ Sistem sahada kiosk ile kullanılabilir.
✔ Veritabanı olarak Microsoft MSSQL tercih edilmiştir.
✔ Birden fazla amaç için farklı ölcüler de sınırsız barkod etiket dizaynı oluşturulabilir.
✔ Tüm işlemler için "Döküman Arşivi" oluşturulabilir ve Digital belgeler formlara ve kartlara bağlanabilir.
✔ Veritabanı olarak Microsoft MSSQL tercih edilmiştir.


Öne Çıkan Özellikler


✔ Kullanıcı dostu ekranlar ile etkin kullanım
✔ Gelişmiş yetkilendirme ile kullanıcı bazlı özel modül girişi ayarlama
✔ Üretim sahasında kiosklar ile anlık üretim takibi
✔ Kemik reçete kullanımı ve projeye özel dinamik reçete oluşturabilme yeteneği
✔ Barkodlu iş emri takibi
✔ Detaylı satın alma yönetimi
✔ Klasik yöntemlerden çok daha pratik, hızlı ve güvenli projelendirme özelliği
✔ Her üretim iş emrine özel proses belirleyebilme
✔ Detaylı üretim planlama yönetimi
✔ Mal Kabul yönetimi
✔ Kalite Kontrol yönetimi
✔ Digital Döküman Arşivi (Tüm Proje Detayları İçin)
✔ E-Posta İle Bilgilendirme
✔ Sahada Kiosk Çözümleri
✔ Gelişmiş Raporlama SeçenekleriModül Detayları


Stok & Reçete


Fonksiyonel reçete yapılandırması ile sağlıklı reçete ağaçları oluşturulmsı sağlanır. Reçeteler stoklara bağlanır ve oluşturulan kemik reçeteler sipariş alınan üretim projelendirilmesi yapılırken dinamik reçetelere dönüştürülerek projeye özel hale getirilebilir.

Sipariş Yönetimi


Sipariş yönetimi ile tüm siparişler etkin bir şekilde yönetilir ve proje kartlarının projelendirilerek üretime hazır hale gelmesi sağlanır.

Projelendirme Yönetimi


Projelendirme işlevi ile tüm siparişler projelendirilir, üretim rotaları belirlenir, kemik reçetelerden projeye özel dinamik reçete oluşturulur ve üretime hazırlanması için planlama departmanına sevk edilir.

Planlama Yönetimi


Planlama aşamasında tüm üretim zaman, makine ve rota analizlerine göre planlanarak iş planı şeklinde günlük olarak üretim sahasına aktarılması sağlanır. Günlük, haftalık ve aylık kapasite doluluk raporlaması için gerekli alt yapı hazırlanmış olur.

Satınalma Yönetimi


Üretim süreci için gerekli tüm satın almalar, sistemi kullanan departmanlar satın alma taleplerini satın alma departmanına iletirler. Satın alma departmanı, iletilen talepleri listeler, önceliğine göre satın alma programına dahil eder, talep esnasında belirtilen termin tarihlerinin oluşması durumunda iletilen termin tarihleri kapsamında satınalma süreçlerini gerçekleştirir.

Tedarikçiden Mal Kabul


Satınalması gerçekleştirilen malzemeler, satın alma talep fişleri olarak mal kabul departmanına iletilir ve günlük olarak sahada bulunan kiosk ekranı ve masaüstü bilgisayar yönetim ekranlarından takip edilir. Fişe ait tüm ürünler geldiğinde kapatılır, eksik, hatalı gelen ürünlerin oluşması durumunda fiş üzerinde belirtilerek tedarikçi puanlamasına yardımcı veri oluşturulur.Üretime ait satın almalar, yurt içi ve yurt dışı olarak farklı şekilde takip edilebilir, her departman satın alma talebi oluşturabilir.

Üretim Takip Yönetimi


Üretim takip modülü ile üretim sahası içinde çalışan personeller barkod teknolojisi ile tüm üretim süreçlerini kontrollü olarak gerçekleştirirler ve yönetimin anlık olarak üretim aşamalarından haberdar olup sipariş süreçlerini etkin bir şekilde yönetebilirler. Üretim takip sac işleme departmanından başlayıp montaj sürecine kadar geçen tüm aşamaları ayrı ayrı kapsar ve her departmanın kendi üretim sürecini takip etmesini sağlar.

Sevkiyat Yönetimi


Üretimi tamamlanan ürünlerin sevkiyatının yapılması sağlanır. Sevkiyatın hangi tarihte yapılacağı, hangi müşteriye yapılacağı gibi veriler ile sipariş süreci tamamalanarak kapatılır.

Raporlar


Program işleyişlerinde en önemli süreçlerden bir tanesi olan raporlama süreçlerinde her modülün kendine özgü olarak sektörün ihtiyaçları ve kullandıkları exceller dikkate alınarak geliştirilmiş raporlar modülü ile birçok rapora ve hızlı sonuçlara ulaşabileceğiniz. Tüm raporlar için oluşturulmuş gelişmiş yazdırma ve dışa aktarım yapısı ile raporlarınızı istediğiniz formatta (word, excel, pdf...) saklayabilir veya e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Genel Ayarlar ve Kişisel Modüller


Sistemi kontrol altında tutmak ve işleyiş kurallarını belirlemek için kullandığımız ayarlar modülü ile Genel ayarın yanı sıra Tanımlamalar ve Araçlar, E-Posta İle Bilgilendirme, Kullanıcı Yönetimi, Bölüm Tanımları, Depo Tanımları, Döviz Tanımları, Kontrol Plan Tanımları, Barkod Yazıcı Tanımları, Dosya Yükleme Yönetimi gibi bir çok modül ile sistemin çalışma standarlarını belirler. Kullanıcılara yardımcı olmak için tasarlanan kullanıcıya özel modülü ile personellerinizin birbirleri arasında, görev ve mesaj gönderimleri yapabilmeleri, gönderilen görevlerin takibini yapabilecekleri ve iş planlarını kendilerine özel ajandalar ile yapmalarını sağlayan, kullanıcılarınıza özel yetkiler verebildiğiniz bir yapı oluşturulmuştur.

Deneyimle, Karar Ver ve Başla Bizlerden demo, online sunum veya yerinde sunum talebinde bulunabilirsiniz. Kararınızı verdiğinizde, Pera Yazılım bir müşteri temsilcisi görevlendirerek kurulum sürecinizi başlatıyor ve size destek veriyor olacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Üretim, Sevkiyat ve Montaj Yönetimi Stok, Depo, Sipariş Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Sevkiyat Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.

Üretim planlamanın ve üretim takip yazılımının komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz.

Üretim sahasında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

Yazılım için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

Üretimin kontrol altına alınması esnasında yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların sisteme adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.