Tel: 0216 442 27 09

Çelik Konstrüksiyon Üretim, Sevkiyat ve Montaj Yönetimi

Çelik Yapı Üretim Yönetim Sistemi Barkod Teknolojisi İle Güçlendirilmiş Yapısı ile Zaman ve Maddi Kayıp Yaratan İmalat, Revizyon, Sevk ve Montaj Hatalarını Engellerken, Proje Detaylarını Masanıza Taşır

Çelik yapı imalatı yapan firmaların sektörel ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş,barkod teknolojisi ile güçlendirilmiş, tüm proje süreçlerinde hızlı ve doğru bilgi akışı ile yönetici ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, kalite, satınalma, izlenebilirlilik, stok ve depo yönetimi gibi süreçlere sektöre özel çözümler sunan bir yazılımdır.

Pera Çelik Üretim Yönetimi, proje öncesi işlerinizden montaj sürecine kadar geniş bir yelpazede personellerinizin iş takibi yapmalarını sağlayacak ve iş hatalarını engelleyici birçok modül ile güçlendirilmiştir.

Pera Çelik Üretim Yönetimi, çelik konstrüksiyon, çelik yapı üretimi gerçekleştiren işletmelerin kurgusuna özel tasarlanmış olup güçlü alt yapısı ve sektörde deneyimli proje uzmanlarının destekleri ile yazılımı kullanacak olan firmaların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmeye müsaittir.

Yeni kullanıcı dostu tasarımı ile üretim, sevkiyat ve montaj kontrolü hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Firmanızın İş Yükünüzü Azaltırken, Kalitenizi Arttırın...

Genel Özellikler


✔ Sınırsız kullanıcı oluşturulabilir.
✔ Otomatik güncelleme sistemi ile program güncellemeleri otomatik olarak yüklenir.
✔ Tüm listelerde Excel'e bilgi göndermeyi destekler.
✔ E-Posta ile bilgilendirme grupları oluşturulabilir ve ilgili gruba otomatik e-posta gönderilebilir.
✔ Kullanıcıların yaptıkları işlemler log kaydı olarak tutulur.
✔ Sistem sahada El Terminali (PDA) cihazları, montaj alanında Android cihazlar ile kullanılabilir.
✔ Veritabanı olarak Microsoft MSSQL tercih edilmiştir.


Öne Çıkan Özellikler


✔ Gelişmiş Dosya Yükleme Modülü (Excel,Tekla,Nesting veya Serbest Dosya)
✔ Yeni Dosyadan Otomatik Revizyon Oluşturma
✔ Projeye Özel Kalite Kontrol Planları ve Kuralları
✔ Gelişmiş Pafta Takibi ve Hammadde İhtiyaç Analizi
✔ Depodan İstek ve Satınalma Yönetimi (Sarf Malzeme, Hammadde, Hizmet)
✔ Özel İmalat ve Boyama Çözümleri
✔ Özelleştirilebilir Üretim Aşamaları
✔ Kesim ve Poz Rotası Takibi
✔ Toplu veya Bireysel Özelleştirilebilir Eleman,Poz Üretim Rotaları ve Ek Özellikleri
✔ Hammadde Ebatlama ve Kumlama Yönetimi
✔ Şantiyeden Sevk Talebi
✔ Digital Döküman Arşivi (Tüm Proje Detayları İçin)
✔ E-Posta İle Bilgilendirme
✔ Sahada ve Şantiyede Mobil Çözümler
✔ %100 İzlenebilirlilik veya Fifo/Lifo Seçeneği
✔ Gelişmiş Raporlama Seçenekleri
✔ Kullanıcılara Mesaj ve Görev Gönderme, Günlük İş Takibi AjandaModül Detayları


Müşteri İlişkileri Yönetimi


Gelen proje taleplerinizi firmaya girişinden sonuçlanıncaya kadar yaşanan süreçleri takip edip yönetinebileceğiniz, Proje ile "ilgili firmalar"ı (Yatırımcı, Müşavir, Mimari, Müteahhit...) yönetebileceğiniz sektöre özel müşteri ilişkileri yönetimi

Teklif Yönetimi


Müşteri ilişkileri yönetimi ile bütünleşik çalışabilen teklif yönetimi, müşteriniz ile yaşanan teklif süreçlerini takip edip yönetebileceğiniz, doğru, hızlı ve projeye göre özelleştirilebilir teklif formları ve pdfler yaratmanızı sağlayan, sektöre özel teklif yönetimi

Proje Yönetimi


Proje bilgi kartlarını oluşturup projeyi yönetmek istediğiniz kuralları belirlemek ile başlayan sürecinizde Eleman ve Poz işlemlerini yönetip, Revizyon, Pafta, Hold yönetimi gibi tüm proje yönetim işlemlerinizi takip edebileceğiniz, proje yönetim süreçlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış ana proje modülüdür

Ön İmalat Yönetimi


Ön imalat işlemlerinizi bir bütün halinde yönetebileceğiniz, Kesim ve Nesting İşlemlerini, Poz Rotası Yönetim İşlemlerini, Hammadde Ebatlama ve Hammadde Kumlama İşlemleri gibi ön imalat gereksinimlerini takip edip yönetebilmenizi sağlar. Ön imalat işlemlerinizi bilgisayarınız dışında geliştirmiş olduğumuz Mobil çözümler ile sahadan doğru bilgi akışı sağlarken izlenebilirlilik alt yapınızı yönetin. Ön imalat sürecinizi sorunsuz işletin, projenizi profesyonelce yönetin.

İmalat Yönetimi


Çatım, Kaynak, Temizlik, Galveniz ve Boya gibi imalat süreçlerini takip edip yönetebilmeniz için tasarlanan, barkod teknolojisi ile güçlendirilmiş imalat modülü her bant için kendine özel imalat fişleri ile imalat akışını yönetmenizi sağlar, Mobil çözümler ile imalat sahasında çalışan personel ve kalite kontrol bilgilerini takip edip yönetebildiğiniz, Proje kuralları ile kaliteyi sizin belirleyebildiğiniz, hataları engelleyen revizyon ile tümleşik çalışan yapısı ile gücü hissedin.

Sevkiyat Yönetimi


İmalatı tamamlanan barkodlu ürünleri paletlemek ve sevketmek için tasarlanan sevkiyat yönetimi ile Sevk Bekleyen Elemanları yönetebilir, Sevk talepleri toplayabilir, Sevk Firmalarını,Araç bilgilerini ve Sevkiyat detaylarını takip edebilir, İrsaliye ve Çeki listeleri basabilirsiniz. Özel barkodlu mobil çözümleri, otomatik plaka tanıma çözümleri sevk aşamasında hataları engeller ve sevk yönetiminizi kontrol altına alır. Doğru sevk yöntemi ile müşteri memnuniyetinizi yükseltin.

Montaj Yönetimi


Şantiyede gerçekleştirilen montajları yönetmek için geliştirilen montaj yönetimi ile montaj bekleyen elemanları takip edebilir, montaj fişleri ile montajlanan elemanları ve montaj detaylarını takip edebilir, şantiyeye sevk talebi yapabilirsiniz, Mobil çözümleri ile şantiyeye sevkiyatın kabulünden montajın gerçekleştiği sürece kadar tam kontrol sağlarken projeye bilgi akışını kolaylaştırır.

Stok Yönetimi


Sektöre özel geliştirilmiş hammadde ve sarf malzeme yönetiminin barkod teknolojisi ile sentezlendiği, Hammadde sertfika yönetimi, Depo Transfer Yönetimi, Depo Bakiye Yönetimi, Fire yönetimi ve Envanter Takibi gibi programın geneline yayılmış bir çok tümleşik modül ile sizin belirlediğiniz sınırlar içinde deponuzu kontrol altında tutarken, firmanızın stok yönetimini masanıza getirir.

Depodan İstek Yönetimi


İhtiyaç duyulan Hammadde, Sarf Malzeme veya Hizmet isteklerini ilgili bölümlere yönlendirilmesi, istek durumlarının ve onay süreçlerini takip edilmesi için tasarlanan istek yönetimi, Birim Amiri, Şantiye Şefi, İşletme Müdürü gibi kendi konusuna özel bir çok modül ile depodan yapılan isteklerin tesliminden satın alma sürecine kadar firmanızı kontrol altında tutar..

Depo Sorumlusu Yönetimi


Hammadde ve Sarf Malzeme Depo Sorumluları için özel olarak geliştirilmiş olan depo sorumlusu yönetimi İstek Yönetimi ile bir bütün olarak çalışır ve depo çıkışlarını kontrol altına almak için tasarlanmıştır. Barkod destekli modüller ile ürün teslimi ve izlenebilirlilik bir barkod okutma kadar kolay!

Satınalma Yönetimi


Firmanızın satınalma işlemlerinin takibini ve yönetimini sizin belirlediğiniz hiyerarşi düzeni ile yönetebildiğiniz, istek yönetimi ile tam entegre çalışan yapısına ek olarak, satınalmaya yönetik depo bakiye kontrolleri ve satınalma geçmişi yönetimi ile teklif toplama sürecinden, mal kabul sürecine kadar satınalma işlemlerinizi kontrol altına alır.

Firmalar Yönetimi


Müşteri ilişkileri, Teklifler, Satınalma, Montaj ve Taşeron gibi firma yönetimi gerektiren süreçlerde firma bilgileri ve yetkilerini yönetebildiğini tüm program modülleri ile tümleşik çalışan yapısı ile firmalarınızı gruplayabileceğiniz ve ihtiyaç durumlarında raporlara kadar uzanan bir yelpazede işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Personel Yönetimi


Üretim, Ön Üretim, Mal Kabül, Montaj ve Müşteri ilişkileri gibi personel yönetimi gerektiren süreçlerde personel bilgileri, çalışma detayları ve devam kontrol sistemi (PDKS) gibi personel ihtiyaçları için tüm program modülleri ile tümleşik çalışan yapısı ile personellerinizi gruplayabileceğiniz ve yetkilendirebileceğiniz ihtiyaç durumlarında raporlara kadar uzanan bir yelpazede işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Raporlar


Program işleyişlerinde en önemli süreçlerden bir tanesi olan raporlama süreçlerinde her modülün kendine özgü olarak sektörün ihtiyaçları ve kullandıkları exceller dikkate alınarak geliştirilmiş raporlar modülü ile, Görüşmeler, Teklifler, Eleman İzleme, Üretim, Proje Takip, Faaliyet, Sevk, Boya, Sertifika, Son Kontrol, Bant, Kalite Kontrol ve Proje denge çizelgesi gibi bir çok rapora ve hızlı sonuçlara ulaşabileceğiniz, Tüm Raporlar için oluşturulmuş gelişmiş yazdırma ve dışa aktarım yapısı ile raporlarınızı istediğiniz formatta (word, excel, pdf...) saklayabilir veya e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Genel Ayarlar ve Kişisel Modüller


Sistemi kontrol altında tutmak ve işleyiş kurallarını belirlemek için kullandığımız ayarlar modülü ile Genel ayarın yanı sıra Tanımlamalar ve Araçlar, E-Posta İle Bilgilendirme, Kullanıcı Yönetimi, Bölüm Tanımları, Depo Tanımları, Döviz Tanımları, Kontrol Plan Tanımları, Barkod Yazıcı Tanımları, Dosya Yükleme Yönetimi gibi bir çok modül ile sistemin çalışma standarlarını belirler. Kullanıcılara yardımcı olmak için tasarlanan kullanıcıya özel modülü ile personellerinizin birbirleri arasında, görev ve mesaj gönderimleri yapabilmeleri, gönderilen görevlerin takibini yapabilecekleri ve iş planlarını kendilerine özel ajandalar ile yapmalarını sağlayan, kullanıcılarınıza özel yetkiler verebildiğiniz bir yapı oluşturulmuştur.
Pera Çelik, Çelik Konstrüksiyon Üretim, Planlama Yönetimi ve İş Akışı Yönetim Sistemi hakkında daha fazla bilgi için www.celikyapiuretimprogrami.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Deneyimle, Karar Ver ve Başla Bizlerden demo, online sunum veya yerinde sunum talebinde bulunabilirsiniz. Kararınızı verdiğinizde, Pera Yazılım bir müşteri temsilcisi görevlendirerek kurulum sürecinizi başlatıyor ve size destek veriyor olacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Üretim, Sevkiyat ve Montaj Yönetimi Stok, Depo, Sipariş Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Sevkiyat Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.

Üretim planlamanın ve üretim takip yazılımının komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz.

Üretim sahasında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

Yazılım için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

Üretimin kontrol altına alınması esnasında yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların sisteme adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.