Tel: 0216 442 27 09

Barkodlu Takip Sistemi

Barkod Otomasyon Çözümleri

Üretim, Stok, Depo, Bant, Organizasyon, Fabrika, Personel, Mağaza, Market Takipleri gibi birçok alanda kullanılan Barkod Teknolojisi, Pera Yazılım ve Danışmanlık ile birlkte artık tüm sektörlere hitap ediyor.

İnsan kaynaklı hataları minimum seviyeye indirmeyi hedeflenen ve diğer takip - izleme teknolojileri arasında en oturmuş ve kullanımı kolay ve maliyeti daha düşük olan Barkod Teknolojisini kullanarak siz değerli müşterilerimizin sorunlarına çözüm üretiyoruz.

Barkod teknolojisi, günümüz teknolojisinde en yüksek seviyede geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam eden, güvenilirlik açısından dünya genelinde tercih sebebi olan, kesin sonuç dönümü noktasında en çok güvenilen kontrol sistemidir.

Barkod sistemini sektör ayrımı olmaksızın tüm işletme yapıları kullanabilmektedir. Burada önemli olan nokta, ihtiyacı iyi analiz etmek ve en doğru / ekonomik çözüm önerisini müşteri ile buluşturmaktır.

Günümüzde birçok barkod sistemi adı altında sistem yapılandırlmaları gerçekleştiriliyor ve bir çoğu da sürdürülebilirlik ve verim noktasından uzak kaldıklarından dolayı iptal edilmektedir. Bu handikapın en büyük nedeni; deneyim sahibi olmayan kişilerce sistemin yapılandırılmayı çalışılmasıdır. Bunun yanında, barkodlu cihazlar noktasında gelişen teknolojinin takip edilmemesi nedeniyle

yeni ve ekonomik çözüm önerileri noktasında firmaların zayıf kalması da proje başarı oranını ciddi anlamda düşürmektedir. Ayrıca en büyük sorunlardan bir tanesi de sistem dahilinde verilen yazılımların, firmanın kendi bünyesinde yapılandırılmaması ve az ortak özelliği bulunmasına rağmen birçok sorun çözümü noktasında aynı paket yazılımların otomasyon sistemine entegre edilmesidir.

Pera Yazılım ve Danışmanlık olarak, barkod teknolosi üzerindeki deneyimimize güveniyoruz ve sizinle en doğru çözümü kavuşturmak noktasında hem cihaz hem de yazılım argemize sonuna kadar güveniyoruz.

Barkod Nedir? Barkod Sistemi Nasıl İşler?

Barkod, değişik kalınlıktaki dik çizgi ve boşluklardan oluşan, verinin otomatik olarak ve hatasız bir biçimde başka bir ortama aktarılması için kullanılan bir yöntemdir.

Barkod sistemi, ürünlerin/hizmetlerin bilgisayarlara (kablolu -kablosuz) bağlantılı optik okuyuculu cihazlar ile kimliklendirilmesini öngören bir sistemdir.

Günümüzde kullanılan pek çok barkod standartı bulunmasına rağmen birim ambalaklar üzerinde Türkiye'de EAN-13, sevkiyat birimleri (ağırlıklı koli) üzerinde ise ITF-14 adı verilen standartlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Birçok firma, müşteri ve üretim barkodlamasını ayrı olarak yapılandırmakta ve iç / dış takibini bu şekilde gerçekleştirmektedir.

Barkod Sisteminin Avantajları Nedir?

Üretici Avantajları

✔ Barkod sisteminin en büyük avantajı dünyanın her yerinde geçerli olan tek bir numara kullanmayı mümkün kılmasıdır.
✔ Üreticiler, uygulanan Barkod sistemi ile ürünlerinin satış noktalarında otomatik olarak toplanan bilgiler sayesinde ,yeni bir ürünün satışındaki başarıyı ve satış artırma imkanlarını süratle izleyip değerlendirebilirler.
✔ Personel, Makine bağımlı / bağımsız belirlenen kriterlerdeki üretim performanslarını anlık olarak analiz edebilir ve iyileştirici çözümlere daha çok eğilim gösterebilirler.
✔ Üretim planlaması esnasında zamandan tasarruf edilmesi sağlanır.
✔ Siparişleri etkin bir şekilde yönetebilir, planlama sayesinde kapasite üstü ve altı iş alınmasının önüne geçilerek üretim verimliliği arttırılır.
✔ Üretim sorunları ile ilgili yapılan bilgilendirmelere hızlı bir şekilde dönüş yapılır, sorun tespit süresi kısaltılır.
✔ Üretilen ürün stokları noktasında planlayıcı görev üstlenir ve depo planlama, stok sorgulama ve sevkiyat noktasında etkili çözümler sunar.

Tüketici Avantajları

✔ Barkod sistemi, ürün / hizmet satışı ve siparişi aşamsında hata yapma oranını azaltr.
✔ Ürün üzerindeki barkod ile, ileride çıkabilecek sorunlar ile ilgili hızlı çözüm noktasonda yardımcı olur.
✔ Müşteri, verdiği sipariş, satın aldığı ürün / hizmet ya da yapacağı ödemeler noktasında çok daha güvenli hisseder.
✔ Hızlı hizmet sayesinde müşterinin de zamandan tasarruf etmesi sağlanır.

Toptancılık Sektörü Avantajları

✔ Barkod sistemi ambarlara gelen malları bilgisayarlara daha çabuk ve hatasız işlenmesinde, sevkiyat işlemlerinde, sipariş kayıtlarında depolamada toptancılara büyük kolaylıklar sağlar.
✔ Perakendecilere yönelik hizmet ve bilgi akışında sürat sağlanarak dağıtımcıların idare bilgilerinin geliştirilmesine de katkıda bulunur.
✔ Perakendecilere ve toplu alım gerçekleştiren tüketicilere yönelik alınan siparişlerin çok daha hızlı ve doğru şekilde iletilmesini sağlar.

Perakendecilik Sektörü Avantajları

✔ Mağaza ve market gibi perakende sektöründe hizmet veren işletmelerde günlük işleri hızlı ve hatasız olarak yürütülmesini sağlar.
✔ Hesapların işlenmesi, kasanın kapatılması ve daha önce el ile yapılan pek çok işlemin süratle yapılmasına imkan sağlar.
✔ Personelin verimliliğini artması ve zamandan tasarruf açısından da büyük yararlar sağlayan barkod sistemi, malları raflardaki dağılımını kolayca takip ederek eksikliklerin zamanında sipariş verilmesine yardımcı olur.
✔ Fiyat ayarlamalarında kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda kasiyerlerin fiyat ezberlemelerini yanlış işlem yapmaları gibi büyük sıkıntıları da ortadan kaldırmaktadır.
✔ Firma içi analiz raporlamalrının çok daha etkin ve kısa sürede alınmasına yardımcı olur.

Günümüz dünyasında barkod teknolojisi, en stabil, en doğru ve en etkin otomatik veri toplama (OT/VT) sistemlerininin başında gelmektedir. Otomatik veri toplama sistemi, barkodun icadıyla geliştirilmiştir.

Barkod Destekli Kontrol Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.

Barkod otomasyonu sistemini yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz. Kontrol altına alınmak istenen alanlarında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

Yazılım için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

Kontrol altına alınmak istenen sisteme yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.