Tel: 0216 442 27 09

Fiber Beton, Prekast Sipariş, Üretim, Sevkiyat, Montaj Yönetimi

Barkod Destekli Fiber Beton, Precast Yönetim Sistemi Stok, Depo, Sipariş Yönetimi, Üretim Yönetimi, Sevkiyat ve daha fazlası...

Fiber Beton, Prekast (precast), GRC, GRG, GRP imalatı yapan firmaların sektörel ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş, barkod teknolojisi ile güçlendirilmiş,
tüm proje süreçlerinde hızlı ve doğru bilgi akışı ile yönetici ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış,
sipariş, kalıphane, karkas (frame), satınalma, uygunsuzluk, sevk, montaj, stok ve depo yönetimi gibi süreçlere sektöre özel çözümler sunan bir yazılımdır.

Pera Fiber Üretim Yönetimi, proje öncesi işlerinizden montaj sürecine kadar geniş bir yelpazede personellerinizin iş takibi yapmalarını sağlayacak ve iş hatalarını engelleyici birçok modül ile güçlendirilmiştir.

Pera Fiber Üretim Yönetimi, fiber beton, prekast, GRC, GRG, GRP üretimi gerçekleştiren işletmelerin kurgusuna özel tasarlanmış olup güçlü alt yapısı ve sektörde deneyimli proje uzmanlarının destekleri ile yazılımı kullanacak olan firmaların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmeye müsaittir.

Yeni kullanıcı dostu tasarımı ile üretim, sevkiyat ve montaj kontrolü hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Firmanızın İş Yükünüzü Azaltırken, Kalitenizi Arttırın...

Genel Özellikler


✔ Sınırsız kullanıcı oluşturulabilir.
✔ Otomatik güncelleme sistemi ile program güncellemeleri otomatik olarak yüklenir.
✔ Tüm listelerde Excel'e bilgi göndermeyi destekler.
✔ E-Posta ile bilgilendirme grupları oluşturulabilir ve ilgili gruba otomatik e-posta gönderilebilir.
✔ Kullanıcıların yaptıkları işlemler log kaydı olarak tutulur.
✔ Sistem sahada El Terminali (PDA) cihazları, montaj alanında Android cihazlar ile kullanılabilir.
✔ Veritabanı olarak Microsoft MSSQL tercih edilmiştir.


Öne Çıkan Özellikler


✔ Sektöre Özel Müşteri İlişkileri
✔ Sektöre Özel Tekliflendirme
✔ Excel'den Üretim Siparişi Oluşturma
✔ Gelişmiş Poz Yönetimi
✔ Proje, Taşeron ve Hefef Yönetimi
✔ Müşteriye Özel Proje Takip Paneli
✔ Depodan İstek ve Satınalma Yönetimi (Sarf Malzeme, Hammadde, Hizmet)
✔ Kalıp Tasarım ve Kalıphane Çözümleri
✔ Karkas (Frame) Tasarım ve Temin Çözümleri
✔ Döküm Planlama ve Döküm Rotaları Takibi
✔ Sandıklama ve Sevkiyat Çözümleri
✔ Sevkiyat Talepleri Yönetimi ve Şantiyeden Sevk Talebi
✔ Şantiyede Sevk Kabul ve Montaj Çözümleri
✔ Uygunsuz Poz Çözümleri
✔ Dijital Döküman Arşivi (Tüm Proje Detayları İçin)
✔ E-Posta İle Bilgilendirme
✔ Sahada ve Şantiyede Mobil Çözümler
✔ %100 İzlenebilirlilik veya Fifo/Lifo Seçeneği
✔ Gelişmiş Raporlama Seçenekleri
✔ Kullanıcılara Mesaj ve Görev Gönderme, Günlük İş Takibi AjandaModül Detayları


Müşteri İlişkileri Yönetimi


Gelen proje taleplerinizi firmaya girişinden sonuçlanıncaya kadar yaşanan süreçleri takip edip yönetinebileceğiniz, Proje ile "ilgili firmalar"ı (Yatırımcı, Müşavir, Mimari, Müteahhit...) yönetebileceğiniz sektöre özel müşteri ilişkileri yönetimi

Teklif Yönetimi


Müşteri ilişkileri yönetimi ile bütünleşik çalışabilen teklif yönetimi, müşteriniz ile yaşanan teklif süreçlerini takip edip yönetebileceğiniz, doğru, hızlı ve projeye göre özelleştirilebilir teklif formları ve pdfler yaratmanızı sağlayan, sektöre özel teklif yönetimi

Proje Yönetimi


Proje bilgi kartlarını oluşturup projeyi yönetmek istediğiniz kuralları belirlemek ile başlayan sürecinizde Poz işlemlerini yönetip, Siparişten montaja kadar olan tüm proje yönetim işlemlerinizi takip edebileceğiniz, proje yönetim süreçlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış ana proje modülüdür

Üretim Siparişler


Projelere Sipariş Fişlerini oluşturabileceğiniz, Excel'den poz detaylarını yükleyebilirsiniz. Revizyon, üretim ve yüzey detaylarını belirlediğiniz, sipariş durumlarını takip edebildildğiniz ve malzeme kartlarınızı yönetebileceğiniz modüldür.

Kalıp Tasarım


Gelen siparişlere Kalıp İş Emirleri oluşturmanız ile başlayan süreçte Kalıp üretimi için gerekli rotaların tanımlanması, kalıp ile dökülebilecek pozların belirlenmesi ve kalıp yüzey bilgilerini tanımlayabildiğiniz kalıp tasarım modülü ile anlık kalıp durumlarını, kalıp stoğunu ve siparişleri takip edebilirsiniz. hataları engelleyen tümleşik çalışan yapısı ile proje yönetiminde kaliteyi arttırır ve hataları engeller.

Kalıphane


Gelen Kalıp İş Emirleri kurallarına bağlı kalarak kalıphane işlemlerini ve kalıp durumlarını takip edebildiğiniz kalıphane modülü ile birden fazla kalıphane ve kalıphane imalat rotalarını yönetebilirsiniz. Kalıphane modülü tüm kalıplarınızı otomatik olarak barkodlar ve tüm kalıplarınız anlık takip etmenizi sağlar.

Döküm Yönetimi


Anlık Kalıp ve Frame durumunu takip edebildiğiniz Döküm Yönetimi, döküm planlarını yapmanızı sağlarken sahada mobil yönetimi ile Döküme Başlanma, Döküm İşlem Bitişi, Söküm İşlemi, Yüzey İşlemi, Kür Süresi Yönetimi ve Sevk Sahasına Alınma aşamalarını yönetirken anlık olarak izleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Bu süreçte otomatik oluşan Döküm Planları Takvimini anlık olarak yayınlanabilirsiniz.

Frame (Karkas) Yönetimi


Anlık Sipariş, Kalıp ve Döküm durumunu takip edebildiğiniz Frame Yönetimi, döküm planlarını yapmanızı sağlarken ister dışarıdan karkas tedarik ediyor olun, isterseniz kendi bünyenizde ürettiğiniz karkasları yönetmenizi ve poz poz karkas kararları alabilmenizi sağlar. Bu süreçte otomatik oluşan Karkas Planları Takvimini anlık olarak yayınlanabilirsiniz.

Sevkiyat Yönetimi


İmalatı tamamlanan barkodlu ürünleri paletlemek/sandıklamak ve sevketmek için tasarlanan sevkiyat yönetimi ile Sevk Bekleyen Elemanları yönetebilir, Sevk talepleri toplayabilir, Sevk Firmalarını,Araç bilgilerini ve Sevkiyat detaylarını takip edebilir, İrsaliye ve Çeki listeleri basabilirsiniz. Özel barkodlu mobil çözümleri, otomatik plaka tanıma çözümleri sevk aşamasında hataları engeller ve sevk yönetiminizi kontrol altına alır.

Montaj Yönetimi


Şantiyede gerçekleştirilen montajları yönetmek için geliştirilen montaj yönetimi ile montaj bekleyen elemanları takip edebilir, montaj fişleri ile montajlanan elemanları ve montaj detaylarını takip edebilir, şantiyeye sevk talebi yapabilirsiniz, Mobil çözümleri ile şantiyeye sevkiyatın kabulünden montajın gerçekleştiği sürece kadar tam kontrol sağlarken projeye bilgi akışını kolaylaştırır.

Depo Yönetimi


Sektöre özel geliştirilmiş stok yönetiminin barkod teknolojisi ile sentezlendiği, Stok İzlenebilirlilik yönetimi, Depo Transfer Yönetimi, Depo Bakiye Yönetimi, Fire yönetimi ve Envanter Takibi gibi programın geneline yayılmış bir çok tümleşik modül ile sizin belirlediğiniz sınırlar içinde deponuzu kontrol altında tutarken, firmanızın stok yönetimini masanıza getirir. Fire yönetimi ve Envanter Takibi gibi programın geneline yayılmış bir çok tümleşik modül ile sizin belirlediğiniz sınırlar içinde deponuzu kontrol altında tutarken, firmanızın stok yönetimini masanıza getirir.

Depodan İstek Yönetimi


İhtiyaç duyulan Hammadde, Sarf Malzeme veya Hizmet isteklerini ilgili bölümlere yönlendirilmesi, istek durumlarının ve onay süreçlerini takip edilmesi için tasarlanan istek yönetimi, Birim Amiri, Şantiye Şefi, İşletme Müdürü gibi kendi konusuna özel bir çok modül ile depodan yapılan isteklerin tesliminden satın alma sürecine kadar firmanızı kontrol altında tutar.

Depo Sorumlusu Yönetimi


Hammadde ve Sarf Malzeme Depo Sorumluları için özel olarak geliştirilmiş olan depo sorumlusu yönetimi İstek Yönetimi ile bir bütün olarak çalışır ve depo çıkışlarını kontrol altına almak için tasarlanmıştır.Barkod destekli modüller ile ürün teslimi ve izlenebilirlilik bir barkod okutma kadar kolay!

Satınalma Yönetimi


Firmanızın satınalma işlemlerinin takibini ve yönetimini sizin belirlediğiniz hiyerarşi düzeni ile yönetebildiğiniz,istek yönetimi ile tam entegre çalışan yapısına ek olarak, satınalmaya yönetik depo bakiye kontrolleri ve satınalma geçmişi yönetimi ile teklif toplama sürecinden, mal kabul sürecine kadar satınalma işlemlerinizi kontrol altına alır.

Firmalar Yönetimi


Müşteri ilişkileri, Teklifler, Satınalma, Montaj ve Taşeron gibi firma yönetimi gerektiren süreçlerde firma bilgileri ve yetkilerini yönetebildiğini tüm program modülleri ile tümleşik çalışan yapısı ile firmalarınızı gruplayabileceğiniz ve ihtiyaç durumlarında raporlara kadar uzanan bir yelpazede işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Personel Yönetimi


Mimar, Döküm, Kalıphane, Mal Kabül, Montaj ve Müşteri ilişkileri gibi personel yönetimi gerektiren süreçlerde personel bilgileri, çalışma detayları ve devam kontrol sistemi (PDKS) gibi personel ihtiyaçları için tüm program modülleri ile tümleşik çalışan yapısı ile personellerinizi gruplayabileceğiniz ve yetkilendirebileceğiniz ihtiyaç durumlarında raporlara kadar uzanan bir yelpazede işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Raporlar


Program işleyişlerinde en önemli süreçlerden bir tanesi olan raporlama süreçlerinde her modülün kendine özgü olarak sektörün ihtiyaçları ve kullandıkları exceller dikkate alınarak geliştirilmiş raporlar modülü ile, Görüşmeler, Teklifler, Eleman İzleme, Üretim, Proje Takip, Faaliyet, Sevk, Montaj, Uygunsuzluk gibi birçok rapora ve hızlı sonuçlara ulaşabileceğiniz. Tüm raporlar için oluşturulmuş gelişmiş yazdırma ve dışa aktarım yapısı ile raporlarınızı istediğiniz formatta (word, excel, pdf...) saklayabilir veya e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Genel Ayarlar


Sistemi kontrol altında tutmak ve işleyiş kurallarını belirlemek için kullandığımız ayarlar modülü ile Genel ayarın yanı sıra Tanımlamalar ve Araçlar, E-Posta İle Bilgilendirme, Kullanıcı Yönetimi, Bölüm Tanımları, Depo Tanımları, Döviz Tanımları, Barkod Yazıcı Tanımları gibi bir çok modül ile sistemin çalışma standarlarını belirler.

Kullanıcıya Özel


İş yönetim süreçlerinde karşınıza çıkan insana dayalı unutma, yanlış anlaşılma, iş takibini yapamama gibi süreçlerde kullanıcılara yardımcı olmak için tasarlanan kullanıcıya özel modülü ile personellerinizin birbirleri arasında, görev ve mesaj gönderimleri yapabilmeleri, gönderilen görevlerin takibini yapabilecekleri ve iş planlarını kendilerine özel ajandalar ile yapmalarını sağlayan, kullanıcılarınıza özel yetkiler verebildiğiniz bir modüldür.

Deneyimle, Karar Ver ve Başla Bizlerden demo, online sunum veya yerinde sunum talebinde bulunabilirsiniz. Kararınızı verdiğinizde, Pera Yazılım bir müşteri temsilcisi görevlendirerek kurulum sürecinizi başlatıyor ve size destek veriyor olacaktır.

Barkod Destekli Fiber Beton, Precast Yönetim Sistemi Stok, Depo, Sipariş Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Sevkiyat Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.

Üretim planlamanın ve üretim takip yazılımının komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz.

Üretim sahasında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

Yazılım için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

Üretimin kontrol altına alınması esnasında yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların sisteme adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.